Tynkowanie ścian Bydgoszcz możliwe jest również zimą. Oczywiście, jeżeli będziemy mówić o tynkowanie ścian, które spełni najważniejsze wymagania. Niestety, jeżeli planujemy tynkowanie ścian zewnętrznych możemy wykonać je tylko i wyłącznie, jeżeli temperatura będzie powyżej 5 stopni Celsjusza. Oczywiście jest kilka zasad, które należy przestrzegać, aby wykończenia wnętrz zimą zakończyły się sukcesem.
Kiedy rozpocząć tynkowanie ścian?
Tynkowanie ścian możemy rozpocząć już po około trzech miesiącach od zakończenia murowania ścian. Zaleca się, aby remont Bydgoszcz w zakresie wykończenia wnętrz rozpocząć po sześciu miesiącach, aby budynek mógł osiąść. Jak wspomnieliśmy już na wstępie nie powinno się wykonywać tynkowanie ścian w temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza. Niezastosowanie się do tej zasady mogłoby doprowadzić do przemrożenia tynku. To zaś prowadzi do nierównomiernego wysychania a w konsekwencji powstawania przebarwień. Ta zasada dotyczy zarówno tynkowanie ścian wewnętrznych jak i zewnętrznych.
Jeżeli masz taką możliwość zaplanuj remont Bydgoszcz w taki sposób, aby zakończył się jeszcze przed nadejściem przymrozków. Tynkowanie ścian wewnętrznych wykonujemy przez cały rok o ile budynek jest ogrzewany również nocą. Dopuszcza się tynkowanie ścian zimą w budynku nieogrzewanym natomiast powinniśmy w takiej sytuacji upewnić się, iż w jego wnętrzu panuje odpowiednia, czyli dodatnia temperatura. Tynkowanie ścian w takiej sytuacji oczywiście możliwe będzie tylko w domach doprowadzonych do stanu surowego zamkniętego a więc takich, które mają już drzwi i okna.
Jak prawidłowo wykonać?
Pierwszym i najważniejszym krokiem podczas tynkowanie ścian zimą jest sprawdzenie czy podłoże nie jest wilgotne Lub co gorsza oblodzona. Jeżeli spełnisz wszystkie wymogi postępuj jak podczas tynkowania latem. Wielokrotnie Pisaliśmy już, w jaki sposób wykonać tynkowanie ścian, dlatego też dziś przypomnimy tylko najważniejsze punkty. Praca rozpoczynamy od oczyszczania Iza gruntowania ścian preparatem ograniczającym chłonność. Profile do tynkowanie ścian dobieramy zgodnie z ich przyszłym funkcją. Dodatkowo podczas ich montażu musimy uważać, aby nie powstała pusta przestrzeń. Wszystkie miejsca, w których mogą powstać pęknięcia należy pokryć siatką tynkarską. Grubość warstwy w tynkowanie ścian, zależy od podłoża, mieszanki oraz sposobu wykonania jak też ilość warstw.
Tynkowanie ścian zimą
Tynkowanie ścian zimą wykonujemy w budynkach ze sprawnym systemem wentylacji. Ma on za zadanie zapewnić nam odprowadzanie nadmiaru wilgoci podczas wysychania tynku. Sprawny system wentylacyjny podczas tynkowanie ścian jest niezwykle ważny. Oczywiście otwieranie okien również nam pomoże lecz jest związane z nagłymi zmianami temperatury i może doprowadzić do jego przemrożenia.