Wszystkim nam, remont kojarzy się z brudem, hałasem i długim czasem wykonania, ale czy aby na pewno?

Wnętrze możemy odświeżyć na wiele sposobów:

  1. Wymienić dodatki tekstylne
  2. Odmalować ściany
  3. Przemeblować pomieszczenie
  4. Dodać lub wymienić dekoracje (kwiaty, dywan, oświetlenie)

O co zadbać?

Oczywiste jest, że przy intensywnym użytkowaniu pomieszczeń, czasem należy przeprowadzić szybki i sprawny remont. Należy wtedy zadbać o szczegóły, które stworzą z naszego mieszkania dopracowaną całość.

              – dokręcić i spasować gniazda elektryczne oraz włącznik oświetlenia

              – dopracować ściany oraz ich krawędzie, (uzupełnić je w miejscach ubytków, wyszlifować)

              – równomierne oraz estetyczne położenie farby (należy pamiętać, aby przykryć wszelkie meble / tekstylia oraz przykleić równo taśmę malarską – szczególnie przy oświetleniu sufitowym, witrynach okiennych i karniszach)

              – dokręcić szuflady i drzwi szafek

              Porada: Na czas malowania ścian warto odkręcić gniazda elektryczne oraz włączniki, by ich nie zabrudzić.

Malowanie ścian

Najczęściej używanym narzędziem jest wałek i pędzel.

Odpowiednio zagruntowane, oczyszczone i suche ściany należy pokryć w rogach pędzlem, ponieważ wałek malarski nie będzie wstanie tam dotrzeć. Następnie nabierając równomierną ilość farby, należy pokryć przygotowaną ścianę farbą, malując od góry do dołu i z powrotem. Należy pamiętać o pewnych i pełnych ruchach – nie dociskając wałka za mocno do podłoża.

A może pistolet natryskowy?

Jest to teoretycznie prostszy sposób na odświeżenie mieszkania. Przy zakupie pistoletu w instrukcji znajdziemy spersonalizowaną do konkretnej marki produktu ilość farby, którą powinniśmy użyć przy malowaniu. Niestety pistolet ma jeden minus – jeśli decydujemy się na jego użycie, musimy zabezpieczyć taflę szkła okna oraz dokładnie wszelkie meble. Pistolet z racji funkcji natrysku rozprzestrzenia niewidoczne dla ludzkiego oka przy malowaniu drobinki, które następnie osiadają na niezabezpieczonych powierzchniach.