Malowanie ścian podwieszanie sufitów wymiana okien czy też tapetowanie to pracę, z którymi każdy z nas, co jakiś czas musi się zmierzyć. Mimo iż remont ma na celu upiększenie i odświeżenie naszych mieszkań to konieczne jest prawidłowe przygotowanie się do niego, aby nie uszkodzić mebli i sprzętów. Sprawdź jak zabezpieczyć mieszkanie do remontu?

Przygotowania do remontu – Krok pierwszy

Zacznijmy od podstaw a więc zgromadź materiały, które będą niezbędne do zabezpieczenia mieszkania podczas remontu. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w sporą ilość taśmy papierowej oraz folii. Niewątpliwą zaletą taśmy jest fakt, iż nie pozostawia żadnych śladów a więc zabezpieczone podczas remontu powierzchnie pozostają czyste. Pamiętajmy również o tym, iż w remontowanym pomieszczeniu powinno zostać tylko to, co jest absolutnie konieczne. Wszelkiego rodzaju dodatki drobiazgi oraz pozostałe elementy wyposażenia wnętrza spakujmy i wynieśmy poza miejsce remontu. Dodatkowo, jeżeli masz taką możliwość wynieś meble, aby nie uległy zniszczeniu i nie przeszkadzały podczas przemieszczania się.

Zabezpieczenie ścian i podłóg do remontu

Niezależnie od tego jak duży remont planujesz szczególną uwagę powinieneś poświęcić zabezpieczeniu podłóg. Każda kropla farby lakieru czy upadające narzędzia mogą wywołać trwałe uszkodzenia na jej powierzchni. Mimo iż większość materiałów budowlanych można zmyć z powierzchni podłogi to wymagać to będzie od nas z dużej ilości czasu. Zabezpieczenie podłogi do remontu jest tanie i skuteczne przy pomocy folii malarskiej oraz różnego rodzaju tektur. Sprawdzi się ona głównie w pomieszczeniach gdzie podłoże jest podatne na zarysowania. Przyjmuje się, iż zabezpieczenie podłogi powinno się odbyć poprzez najpierw wyłożeniu folią a następnie chociażby najbardziej newralgicznych miejscach tekturą. Podobnie postępujemy zabezpieczając ścianę do remontu chodź tutaj możemy również skorzystać z foliowej kurtyny.

Zabezpieczenie mebli do remontu

Jeżeli nie masz możliwości wyniesienia mebli i sprzętów na czas remontu do innego pomieszczenia koniecznie dobrze je zabezpiecz. Wszystkie meble ustaw na środku pokoju tworząc zwartą grupę. Następnie kilka razy owiń folią i oklei taśmą. Pamiętaj, że największym wrogiem każdego remontu jest wszechobecny pył, który dostając się do wnętrza na przykład telewizora – może go trwale uszkodzić.

Zabezpieczenie okien

Okna należą do trudnych w czyszczeniu elementów, dlatego też warto je prawidłowo zabezpieczyć, co pozwoli nam na ogromną oszczędność czasu. Zarówno szyby jak i ramy okienne warto szczelnie osłonić folią ochronną do szyb, która występuje w formie wygodnych rolek. Ich cechą charakterystyczną jest zwiększona odporność na warunki atmosferyczne, co przyda się szczególnie, gdy prowadzimy pracę latem.

Skoro już wiecie: Jak prawidłowo zabezpieczyć swoje mieszkanie do remontu? Skontaktuj się z nami i zamów nasze usługi remontowe już dziś.